بازسازی خانه به چه علت ؟

بازسازی و نوسازی ساختمان به مجموعه فعالیت هایی گفته میشود که به صورت کلی یا جزئی منجر به تغییراتی در ظاهر و بنای ساختمان میشود و هدف از انجام آن معمولا به خاطر فرسودگی ساختمان و یا تغییرات کلی در ساختمان است.معمولا هزینه های بازسازی ساختمان کمتر از احداث ساختمان جدید میباشد.

چه مواقعی به خدمات بازسازی خانه و ساختمان نیاز داریم؟

خیلی از افراد معمولاً بعد از خرید خانه جدید و قبل از ورود به آن تصمیم به بازسازی خانه می‌گیرند تا دکوراسیون آن را مطابق با میل و سلیقه خود درست کنند. خیلی از افراد نیز بعد از مدتی به دلیل فرسوده‌شدن خانه تصمیم به بازسازی آن می‌گیرند. خدمات بازسازی خانه و ساختمان شامل طیف گسترده‌ای از خدمات می‌شود و برای هر کدام از این خدمات می‌توان به نیروهای تخصصی و حرفه‌ای دسترسی داشت.

بهسازی با بازسازی متفاوت است :

بهسازی به معنای پیشگیری از خراب شدن قبل از زلزله و تخریب میباشد و ما قبل از این که زلزله بیایید و سازه تخریب شود , اقدام به بهسازی میکنیم تا هم از خسارت پیشگیری کنیم و هم امنیت کافی را به سازه بیاوریم. 

بازسازی خانه با بهینه سازی خانه چقدر متفاوت است

بهسازی را چه زمانی انجام میدهیم و چرا باید آن را انجام دهیم؟

عمل بهسازی به شرایط زیادی بستگی دارد که اصلی ترین های آن ظرفیت و تقاضای سازه میباشد و عمل بهسازی با توجه به شرایط سازه و با نرم افزارهای مخصوص و تحت شرایط خاصی صورت میگیرد. علم بهسازی را به جرات میتوان یکی از سخت ترین بخش های عمران دانست و نیاز به علمی فوق العاده زیاد دارد و در دروه ی کارشناسی ارشد گرایش سازه و زلزله گاها و بسته به دانشگاه ها تدریس میشود. پس هدف از بهسازی , بهسازی اسکلت اصلی ساختمان و هسته ی اصلی ساختمان میباشد که در برابر نیروهای زلزله مقاومت کافی و مناسب را خصوصا در وضعیت تغییر کاربری ساختمان داشته باشد.

مراحل بازسازی ساختمان چگونه است  ؟

 بازسازی خانه یا ساختمان ، با توجه به نوع ساختمان ممکن است متفاوت باشد ولی در کل به صورت زیر انجام میشود.

1- مشاوره با شرکت های ساختمانی جهت بازسازی ساختمان(خانه)

در ابتدای کار باید با یک شرکت ساختمانی فعال در زمینه بازسازی خانه(ساختمان) مشورت کنید تا بهترین و مطمئن روش بازسازی و با کمترین هزینه را به شما پیشنهاد دهند.

2- تخریب ساختمان قدیمی

تخریب ساختمان باید با دقت و اهتمام تمام انجام شود چزاکه ممکن است تخریب غیر اصولی ساختمان ، منجر به آسیب های جانی و مالی شود و یا آسیب جدی به ساختمان های اطراف برساند .تخریب ساختمان ممکن جزئی یا کلی باشد بدین صورت که عملیات بازسازی ساختمان تنهای روی بخشی از ساختمان (مثلا آشپزخانه) انجام میشود یا ….

3- شروع ساخت و ساز بنای ساختمان

پس از تخریب نیاز به مرحله ساخت و ساز بنای تخریب شده است.شرکت ساختمانی با روش اصولی و مهندسی طرحی که برای ساختمان جدید آماده شده است را پیاده سازی می کند. ساخت غیراصولی و عدم تطابق آن با نیازهای مشتری می تواند هزینه های مضاعف را متوجه مشتری کند.

4- مراحل نازک کاری ساختمان و زیباسازی ساختمان

این بخش شامل : اجرای سقف کاذب و کناف , گچ کاری دیوارها , نورپردازی در دیوارها و سقف ,کف سازی سالن ها , رنگ آمیزی دیوارها و ستون ها یا تغییر پوشش دیوارها (مانند کاغذ دیواری یا …) , قرنیز دیوارها , دکوراسیون داخلی , نمای کلی ساختمان و ….