نصب کاغذ دیواری و نکات آن

 

کاغذ دیواری یک نوع دیوارپوش است که امروزه محبوبیت بیشتری پیدا کرده است به طوری که اکثر افراد ترجیح می دهند با به کار بردن این متریال جلوه ی جدیدی به خانه هایشان داده و فضا را زیبا کنند. ما در این قسمت سعی کردیم، برای افرادی که می خواهند خودشان پروسه ی نصب کاغذ دیواری را انجام دهند آموزشی مفید را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.
کاغذ دیواری

بعد از انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری/دیوارپوش نوبت تخمین رول های مورد نیاز برای اجرای کاغذ دیواری است. هر مدل کاغذ دیواری در عرض و طول مشخص تولید می شود، بنابر این تعداد رول لازم برای کاغذ دیواری با توجه به ابعاد دیوارها و اندازه ی کاغذ دیواری انتخاب شده به راحتی به دست می آید.

نکته

اگر دیواری که می خواهید آن را کاغذ دیواری کنید، رویش کاغذ دیواری قدیمی تری نصب شده است بهتر است به جای اینکه دو لایه کاغذ دیواری روی هم چسبیده شود ابتدا کاغذ دیواری زیرین را از دیوار جدا کنید و سپس کاغذ دیواری جدید را روی دیوار نصب کنید. برای این کار کافی است ابتدا کمی آب را روی کاغذ دیواری قدیمی اسپری کنید تا خیس شود و منتظر بمانید تا آب به داخل آن نفوذ کند سپس با کاردک کاغذ را جدا کنید.
نصب و اجرای کاغذ دیواری

تمامی سطوحی که قرار است کاغذ دیواری شوند باید تمیز و خشک باشند. به علاوه تمامی سوراخ ها و ترک های دیوار را باید اصلاح نمود تا سطحی کاملا صاف ایجاد شود.

اگر دیوارها از جنس گچ می باشد باید ابتدا با یک لایه پرایمر کل دیوار را پوشش داد.

اگر در قسمت هایی از دیوار لکه های زرد و یا سیاه رنگ دارد ابتدا باید آن را با رنگ سفید رقیق رنگ کرد زیرا پس از چسباندن کاغذ این لکه ها نمایان خواهند شد.

پیش از نصب کاغذ روی دیواری که تازه رنگ خورده یا گچ کاری شده است، باید مدتی صبر کرد و دیوار را بتونه و زیر سازی نمود.

چسبکاری

 

قبل از چسبکاری دیوارپوش بهتر است کلیه کلید و پریز ها جدا شوند و برق ورودی ساختمان از کنتور قطع شود. در صورت امکان بهتر است رادیاتور ها و شوفاژ ها را نیز جدا نمود ولی به دلیل سختی این کار می توان بدون باز کردن نیز بوسیله یک وسیله تی شکل کاغد را پشت شوفاژ نصب کرد.
هزینه دیوارپوش

قبل از نصب کاغذ دیواری می بایست کلیه عملیات از قبیل رنگ کردن درب و پنجره ها، نرده ها و سقف و … را کاملا تمام کرد.

می توان تمامی سطح دیوار را با لایه نازکی از چسب کاغذ دیواری و کمی سریش پوشاند و اجازه داد تا کاملا خشک شود این کار به چسبندگی بهتر کاغذ کمک می کند.